ÄREVUSTUNDE VÄHENDAMINE BRÜSSELI ÜLIKOOLI HAIGLAS

Brüsseli Ülikooli Haigla profiil

Väljakutse

Vähendada patsientide ärevust ning muuta haigla kõigi jaoks hubasemaks. Kaotada tuntav steriilne lõhn, mis on haiglates tavapärane.

Lahendus

Kuues haigla olulises punktis levitati värskeid lõhnu, kasutades lõhnalevitamise süsteeme ScentDirect.

Tulemus

Patsiendid ja töötajad naudivad elamust, mille haigla lõhn on loonud. Haigla töötajad on märganud, et patsiendid on pingevabamad.

„Lasteosakonnas on lõhn meeldivalt üllatanud nii lapsevanemaid kui ka lapsi. See aitab neil lõõgastuda ja mitte mõelda sellele, et nad on haiglas.“

BRÜSSELI ÜLIKOOLI HAIGLA

Uuenduslik haigla keskendub stressi vähendamisele

Paljude jaoks on haiglaskäik enamat kui ebamugav. Rohke stress ja hirm võivad tekitada patsientides ja külastajates ärevust. Ning nende väga ärevad mälestused püsivad ning annavad oma panuse sellesse, et paljud inimesed kardavad haiglaid. Brüsseli Ülikooli Haigla juhatus soovis muuta seda, kuidas patsiendid ja külastajad end nende asutuses tunnevad. Nad kujutlesid rahustavat haiglaelamust, mis jätab positiivse mulje kõigile, kes uksest sisse astuvad.

Haiglakülastuse ümbermõtestamine

Haiglatel on omamoodi lõhn: pesuvahendi ja ravimite segu. See lõhn on äratuntav ning seostub patsientide ja külastajate jaoks sageli emotsionaalsete või traumaatiliste sündmustega. Uutmoodi haiglaelamuse loomiseks palus Brüsseli Ülikooli Haigla appi ettevõtte ScentAir. Nad palusid, et ScentAir looks nende haigla jaoks positiivse lõhnaelamuse. Elamuse, mis vähendaks ärevustunnet ja jätaks Brüsseli Ülikooli Haiglast meeldivad mälestused.

Uutmoodi haiglaelamuse loomiseks soovitas ScentAiri tiim lõhnastrateegiat, mis keskendus haigla peamistele sissepääsudele. Uuringud näitavad, et keskkonnal on taastumise edendamisel ja stressi vähendamisel oluline roll. Haigla sissepääsudele keskendudes õnnestus Brüsseli Ülikooli Haiglal ärevaid külastajaid kiiresti mõjutada.

Täiuslike lahenduste leidmine

Süsteemid ScentDirect paigaldati 6 erinevasse kohta: peasissekäigu juurde, kliinikusse ja lasteosakonna tiiva sissekäigu juurde. Lisaks kiiritusravi, radioloogia ja dementsete patsientide suletud osakonda. Süsteemid ScentDirect olid ideaalne lahendus, kuna need saab programmeerida väga täpse graafiku järgi ning need suudavad hõlpsasti lõhnastada suuri ruume.

Lõhnu valides otsisime just lohutavaid aroome. Õige lõhn on selline, mis juhib mõtted negatiivselt kõrvale ning loob hea tuju. Brüsseli Ülikooli Haiglaga koostöös valisime välja värske lõhna, mis külastajaid lohutaks ja nende meeli rahustaks. Lasteosakonna sissepääsu jaoks valisime mängulise ja magusa lõhna, mis kõnetab lapsemeelsust meis kõigis. Mõistagi vastavad lõhnad kõige rangematele turvalisuse nõuetele.

Positiivne tajumuutus

Pärast paigaldamist vestlesime haigla juhatuse ja töötajatega. ScentAiri kasutamine on toonud uusi positiivseid elamusi kogu haiglas. Paljud külastajad on värsketest ja rõõmsatest lõhnadest üllatunud ning isegi meditsiinitöötajad on uute lõhnadega rahul. „Lasteosakonnas on lõhn meeldivalt üllatanud nii lapsevanemaid kui ka lapsi. See aitab neil lõõgastuda ja mitte mõelda sellele, et nad on haiglas.“ Brüsseli Ülikooli Haigla on parema haiglaelamuse üle õnnelik. Positiivsed tulemused, mida ScentAir neile andis, on andnud tõuke lasteosakonna muutmiseks. Uues lasteosakonnas saab olema selliste eksootiliste sihtkohtade elemente nagu kõrb, ookean ja vihmamets, et igas vanuses külastajad saaksid positiivse elamuse.

Meie lahendused on kasutusel 120 000+ asukohas, sealhulgas:

LÕHNATURUNDUSE ERINEVAD KASUTUSVÕIMALUSED KLIINIKUTES:

Rõhuta puhtusetunnetust

Nähtava puhtuse saavutamine on lihtne. Aga puhtuse tunnetus? See on natuke keerukam.

Tänases keerulises Covid-19ga seotud olukorras pööravad kliendid puhtusele ja steriilsusele suuremat tähelepanu kui eales varem. Näita kliendile, et oled sellele erilist rõhku pööranud.

  Rõhuta puhtusetunnetust

  Nähtava puhtuse saavutamine on lihtne. Aga puhtuse tunnetus? See on natuke keerukam.

  Tänases keerulises Covid-19ga seotud olukorras pööravad kliendid puhtusele ja steriilsusele suuremat tähelepanu kui eales varem. Näita kliendile, et oled sellele erilist rõhku pööranud.

    Loo patsientidele lõõgastav atmosfäär

    Oma kontrolli emotsioonide üle, mida kliendid tunnevad Sinu kliinikusse saabudes. Aita klientidel lõõgastuda ja muremõtted unustada ning võimenda luksuslikkuse tunnetust. Suurenda mugavuse ja sõbralikkuse tajutavust või tekita kliendile tunne, et ta ei viibi mitte kinnises ruumis, vaid näiteks mere ääres. Aitame Sul leida lõhna, mis on sama eriline kui Sinu kliinik.

    Loo patsientidele lõõgastav atmosfäär

    Oma kontrolli emotsioonide üle, mida kliendid tunnevad Sinu kliinikusse saabudes. Aita klientidel lõõgastuda ja muremõtted unustada ning võimenda luksuslikuse tunnetust. Suurenda mugavuse ja sõbralikkuse tajutavust või tekita kliendile tunne, et ta ei viibi mitte kinnises ruumis, vaid näiteks mere ääres. Aitame Sul leida lõhna, mis on sama eriline kui Sinu kliinik.

    Kindlusta patsiendile tipptasemel külastuskogemus

    Uuringud on näidanud, et inimesed mitte ainult ei viibi lõhnastatud keskkonnas kauem, vaid nad ka alahindavad meeldivalt lõhnavas ruumis ooteaja pikkust. Viimasel on suur roll kliinikuga rahulolule. Meeldivalt lõhnastatud keskkonnas tajume tooteid ja teenuseid kvaliteetsemana ning teenindust meeldivamana. See kõik on aidanud kliinikutel korduskülastajate arvu suurendada ning arstiaegade tühistamisi oluliselt vähendada.

     Kindlusta patsiendile tipptasemel külastuskogemus

     Uuringud on näidanud, et inimesed mitte ainult ei viibi lõhnastatud keskkonnas kauem, vaid nad ka alahindavad meeldivalt lõhnavas ruumis ooteaja pkkust. Viimasel on suur roll kliinikuga rahulolule. Meeldivalt lõhnastatud keskkonnas tajume tooteid ja teenuseid kvaliteetsemana ning teenindust meeldivamana. See kõik on aidanud kliinikutel korduskülastajate arvu suurendada ning arstiaegade tühistamisi oluliselt vähendada.

      Halbade lõhnade neutraliseerimine

      Kliiniku lõhnal on suur mõju patsiendi heaolutundele. Uuringud on näidanud, et nn “haigla lõhn” toob patsientides esile stressi- ja muretunnetuse. Asenda soovimatud ravimite lõhnad suurepärase aroomiga. Kasuta selleks ScentAiri neutraliseerivaid lõhnu.

      Halbade lõhnade neutraliseerimine

      Kliiniku lõhnal on suur mõju patsiendi heaolutundele. Uuringud on näidanud, et nn “haigla lõhn” toob patsientides esile stressi- ja muretunnetuse. Asenda soovimatud ravimite lõhnad suurepärase aroomiga. Kasuta selleks ScentAiri neutraliseerivaid lõhnu.

       „ScentAir oli suureks abiks meie uue keskkonna loomisel. Rahustav atmosfäär vähendas arstiaegade katkestusi -50%.“

       FLORIDA HOSPIDAL

       Tegevjuht

       Alusta oma lõhnaelamust juba täna!

       15 + 1 =

       KONTAKT

       ScentAir Estonia

       Reg nr: 12437191

       Kadaka tee 3/1

       10621  Tallinn

       Tel: +372 660 3008

       E-mail: info@aroomiturundus.ee